Skype.cz

Chcete Skype? Jděte přejděte na Skype ke stažení zdarma

Skype.cz Oproti ICQ je Skype větší mládě co se týče jeho vývoje. Autory Skypu jsou Niklas Zennström a Janus Friis, ti stojí také za nechvalné proslulým programem na sdílení dat, kterým je Kazaa. První verze programu Skype spatřila světlo světa v roce 2003, což je v internetovém světě dlouhá doba, nicméně zas tak dávno to také není. Téhož roku zakoupil Skype domény Skype.com a Skype.net. Skype si získal po světě obrovskou popularitu především tím, že umožňoval volání zdarma po celém světě prostřednictvím internetu.

V roce 2005 zakoupila společnost Skype firma eBay. Ta si při této investici šáhla hluboko do kapsy a ve výsledku to znamenalo celoroční propad zisků. Skype byl možná trochu přeceněn, ale později se ukázalo, že se to firmě eBay přeci jen vyplatí. V roce 2006, tedy pouhé tři roky od vydání první verze, má Skype již 100 miliónů registrovaných uživatelů. V prosinci roku 2005 byla do Skypu přinesena další revoluce a tou byla integrace videohovoru. Krom telefonování tedy Skype dokáže přenášet i obraz.

Skype provázelo i mnoho afér. Jednou z těch větších bylo zakázání SkypeOutu v jižní Číně. Zajímavostí také bylo prolomení protokolu Skypu o který se rovněž postarali Čínští inženýři. Vytvořili alternativního klienta, který fungoval v síti Skype. Původně se mnoho lidí domnívalo, že se jedná o obyčejný crack softwaru, nakonec ale vyšlo najevo, že k protiprávnímu kroku nedošlo.

Jedním z důvodu proč se lidé začali shánět po alternativním klientovi byl fakt, že Skype využívá přenosové linky rychlejších uživatelů, ke sdílení těm pomalejším a to se spoustě lidí samozřejmě nelíbí.